Opinie o warsztatach


Jeśli zastanawiasz się gdzie zacząć, które warsztaty wybrać – poniżej kilka opinii osób z którymi miałem przyjemność pracować w ciemni.

Tomek to prawdziwy fotograficzny pasjonat, a jego ciemnia to magiczne miejsce, w którym będziecie mogli się zatrzymać, wyciszyć, wiele nauczyć, ale też świetnie bawić. Jeżeli dotychczas nie mieliście styczności z fotografią analogową, to nie znajdziecie lepszej osoby do wprowadzenia Was w ten wyjątkowy świat, w którym łączy się sztuka
i chemia. Dla osób bardziej doświadczonych – nie znam lepszego profesjonalisty w tej dziedzinie. Tomek pracuje na najlepszym możliwym sprzęcie, a mimo to wciąż znajduje sposoby, by udoskonalić wyposażenie ciemni. Serdecznie polecam! (Julia)

Zasób informacji jakie posiada Tom wystarczyłyby na napisanie niejednego podręcznika. Indywidualne podejście i niezwykle wysoki standard, którego nie dostaniecie nigdzie indziej sprawiają że jest to oczywisty wybór. Jestem pewien, że jeżeli szukacie fachowej i profesjonalnej obsługi, to to jest miejsce dla was. Godziny spędzone w ciemni z Tomem na zawsze zostaną przeze mnie zapamiętane. Rzadko kiedy można mieć odczynienia z takim fachowcem. (Jan Maurycy)

Tomek to prawdziwy fotograficzny pasjonat, a jego ciemnia to magiczne miejsce, w którym będziecie mogli się zatrzymać, wyciszyć, wiele nauczyć, ale też świetnie bawić. Jeżeli dotychczas nie mieliście styczności z fotografią analogową, to nie znajdziecie lepszej osoby do wprowadzenia Was w ten wyjątkowy świat, w którym łączy się sztuka
i chemia. Dla osób bardziej doświadczonych – nie znam lepszego profesjonalisty w tej dziedzinie. Tomek pracuje na najlepszym możliwym sprzęcie, a mimo to Z Tomka pracowni miałem okazję korzystać przez wiele miesięcy i była to fantastyczna przygoda. 20 lat temu bawiłem się w łazience Opemusem, ale dopiero u Tomka w ciemni miałem okazję popracować nad swoimi negatywami na profesjonalnych powiększalnikach i zobaczyć co może dać praca nad odbitką w prawdziwej ciemni. Tomek ma nie tylko ogromne doświadczenie i wiedzę fotograficzną, którymi się chętnie dzieli, ale i poczucie humoru, które sprawia, że czas w ciemni jest nauką i zabawą.  Niezależnie czy myślicie o fotografii srebrowej jako o długiej przygodzie, czy też chcecie przypomnieć sobie dawne ciemniowe czasy – Tomek jest człowiekiem, którego właśnie szukacie wciąż znajduje sposoby, by udoskonalić wyposażenie ciemni. Serdecznie polecam! (Sławek)

Nie znajdziecie lepszych zajęć. Pan Tom zna odpowiedz na każde pytanie, jest absolutnym profesjonalistą, zaraża pasją i swoim świetnym fotograficznym humorem. Nie wyobrażam sobie lepszej osoby do wprowadzenia mnie w świat fotografii analogowej. Pomoże wam robić lepsze zdjęcia, nauczy wywoływać i robić profesjonalne odbitki i dużo więcej! (Kaja )

Pan Tomasz ma niesamowicie profesjonalne, a przy tym przyjazne podejście do przekazywania wiedzy w zakresie fotografii srebrowej, a im dłużej uczyłam się od niego, tym bardziej zdawałam sobie sprawę z tego, że ma tej wiedzy ogrom. Ekspert
i miejsce wyjątkowe w skali Polski. Polecam z całego serca! (Zuzanna)

Warsztaty inne niż wszystkie ….! Wreszcie ktoś wie o czym mówi , a to co mówi jest poparte wieloletnim doświadczeniem i ogromna wiedzą. Bez względu na to czy jest się na początku swojej przygody z fotografią, czy wydaje nam się że wiemy już o niej wszystko … po tych warsztatach już nic nie będzie takie samo … Polecam z całego serca :-)) A jeśli uda Wam się dostać na te warsztaty, to dostaniecie rzetelnie uporządkowaną wiedzę która pozwoli Wam się dalej rozwijać. (Agnieszka)

Zdecydowanie polecam wizytę w tym miejscu gdzie jest sprzęt klasy światowej połączony z tak ogromną wiedzą zdobytą przez Tomasza wielu zakątkach świata (nie wiele jest takich miejsc). Każdy widząc nowo powstałe miejsce poświęcone fotografii tradycyjnej może pomyśleć „kolejne miejsce, gdzie ktoś się będzie wymądrzał jak wołać film”. Bez wątpienia to miejsce, gdzie można coś się nauczyć bez owijania i czarowania
Poznałem Tomasza około 7 lat temu, sam będąc po kilku warsztatach z artystami fotografii , miałem okazję uczyć się w ciemni z asystentem Ansela Adamsa Panem Alanem Ross. Patrząc na to z perspektywy czasu i wiedzy, jaka dostałem wydanie kilku dolarów jest niczym w skoku milowym mojej wiedzy i zdobytego doświadczenia.
Będąc u Tomka na kawie w jego ciemni, zostałem zaproszony jako gość specjalny – tak dosłownie zostałem zaproszony . Po trzech godzinach które minęły nie wiadomo kiedy, wyjąłem swój negatyw i zaczęliśmy na nim pracować.
Po kolejnych kilku godzinach powiedziałem Tomkowi bez wahania ze czułem się jak bym był z Alanem ale z Polski
  Po ukończeniu Darkroom Printing Workshop u Tomka Twój poziom wiedzy będzie o 10 lat do przodu, niż gdybyś uczył się sam z książek czy forum. (Przemek)

Mała Pracownia