Fotografia Srebrowa

naświetlaj na Cienie, Wywołuj na Światła

Bio

Tomasz Jarnicki – rocznik ’73, urodzony w Krakowie, mieszka w Warszawie. Absolwent kierunku fotografii na Wydziale Komunikacji Multimedialnej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (dyplom zrealizowany pod kierunkiem Grzegorza Przyborka), Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi (dyplom zrealizowany pod kierunkiem Sergiusza Sachno), oraz Międzywydziałowej Sekcji Muzyki Dawnej we Wrocławiu na kierunku Lutnia Renesansowa.
Członek Związek Polskich Artystów Fotografików – ZPAF, wprowadzający do Okręgu Warszawskiego: Sergiusz Sachno oraz Kamila Sammler.
Solista i członek zespołów Schola Teatru Węgajty oraz Jerycho.
Reżyser, operator, montażysta krótkich form filmowych wykonywanych w ramach zleceń prywatnych. Nauczyciel, wykładowca, instruktor PZŻ, kierownik szkolnych, śródlądowych, morskich i oceanicznych wypraw żeglarskich.

Jego realizacje fotograficzne poruszają się w fotografii dokumentalnej, ekspresyjnej, portretowej oraz w reportażu.
Współpracował z Fundacją Muzyki Dawnej Canor fotografując nagrania dla wytwórni płytowych BIS Records i Channel Classics oraz festiwale „Muzyka w Raju” i „Pieśń Naszych Korzeni”. Swoje prace publikował w kwartalniku Canor oraz takich wydawnictwach, jak: National Geographic, Gazeta Wyborcza, Polityka, Przekrój, Ruch Muzyczny. Pracował dla szwedzkiego oddziału agencji Reuters.

Nieprzerwanie od 1996 roku zajmuje się fotografią klasyczną, pracując w technice analogowej bez użycia digitalizacji. Specjalizuje się w technikach srebrowych. Realizuje zlecenia komercyjne, w tym wielkoformatowe, z zakresu fine art printing na potrzeby autorów, galerii i muzeów. Od wielu lat prowadzi warsztaty z Master Class Fine Arts Printing, projekty tutorskie z fotografii, grafiki, typografii i designu.

Wystawy:
2018 Warszawa „Portret Klasyczny”
2017 Łódz „Portret Klasyczny”
2005 Poznań „Muzyka w Obiekcie”
2005 Szczecin „Przypadek Szczególny”
2005 Poznań „Przypadek Szczególny”
2004 Olsztyn „Canti Di Passione Castelsardo”
2003 Tallin „Dramaty Liturgiczne Teatru Wegajty”
2002 Malbork „Chorwacja”
2001 Olsztyn „Schola Węgajty”